علوی: حوزه ورزش و جوانان باید از هم تفکیک شوند

دسته: آخرین خبرها , اجتماعی , سیاسی , فرهنگی هنری , فیلم و صوت
بدون دیدگاه
یکشنبه - 23 جولای 2017

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس:
حوزه ورزش و جوانان باید از هم تفکیک شوند

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: دو حوزه ورزش و جوانان باید از هم تفکیک شوند چون حوزه جوانان مغفول مانده و نتوانسته با حوزه ورزش همسو شود، پس تفکیک و استقلال آنها بهتر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، احسن علوی روز شنبه(24 تیر) در دیدار وزیر ورزش و جوانان با روسای هیات‌های ورزشی و مدیران سازمان‌های مردم نهاد کردستان، به اهمیت و نقش ورزش اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه در نتیجه ورزش شادابی و نشاط در جامعه حاصل می‌شود، پایه و اساس سلامتی اجتماع است، پس لازم است زمینه‌های فعالیت ورزشی در استان را افزایش داد.

وی افزود: کردستان خاستگاه افتخارات ورزشی است و علیرغم مشکلات زیاد به ویژه در حوزه زیرساخت‌ها، ورزشکاران خوب و افتخارآفرینی تحویل جامعه داده که موجب افتخارآفرینی برای استان شده‌اند.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیارارن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبودهای استان در حوزه ورزش و جوانان، عنوان کرد: ناحیه منفصل شهری نایسر با 75 هزار نفر جمعیت، فاقد حتی یک سالن ورزشی است که با این وجود و علیرغم نبود سالن و امکانات، جوانان این ناحیه به سوی آسیب‌های اجتماعی نرفته و در مکان‌هایی فاقد امکانات ورزشی به ورزش پرداخته‌اند.

وی تصریح کرد: در کردستان مناطق جرم خیز و آسیب‌زا بسیارd وجود دارند که لازم است حداقل امکانات ورزشی برای این مناطق در نظر گرفته شود تا جامعه را به سمت بهتری سوق دهیم.

علوی خواستار تشکیل شورای عالی ورزش به صورت مستمر و به دور از جریانات سیاسی و با بکارگیری نخبگان و پیشکسوتان ورزشی کردستان شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دو حوزه ورزش و جوانان باید از هم تفکیک شوند، بیان کرد: چون حوزه جوانان مغفول مانده و نتوانسته با حوزه ورزش همسو شود، پس تفکیک و استقلال آنها بهتر خواهد بود.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران خاطرنشان کرد: سرانه فضای ورزشی در کردستان چهار دهم است در حالی که این میزان در کشور 7 دهم است و با در نظر گرفتن این وضعیت، باید توجه بیشتر و ویژه‌تری به کردستان شود.

وی با اشاره به تعطیلی و عقب افتادن چند ساله احداث سالن شش هزار نفری سنندج، خواستار در نظر گرفتن اعتبارات ویژه‌ای برای اتمام این پروژه شد.

علوی اتمام این پروژه را موجب فراهم شدن شرایط برای برگزاری مسابقات بین المللی در کردستان دانست و گفت: کردستان ظرفیت برگزاری چنین مسابقاتی را دارد.

وی همچنین به تعطیل ماندن سالن ورزشی دیواندره اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها به دلیل گذشت چند سال از تعطیلی آنها با قوانین و آیین نامه‌های امروزی همخوانی ندارند و باید اعتبار ویژه برای مقاوم سازی و به اتمام رساندن آنها در نظر گرفته شود.


نوشته شده توسط:modir - 420 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 271
برچسب ها:
دیدگاه ها